#66 Tom Sykes (GBR), Kawasaki ZX-10R, Kawasaki Racing Team

Moto / Motorsport

Sepang 1. závod: Tom Sykes vítězí, Abraham má čtyři body

První závodní jízdu Mistrovství světa Superbiků ovládl Brit Tom Sykes na Kawasaki. Na pódium ho doprovodili obhájce titulu Jonathan Rea (Kawasaki) a Chaz Davies (Ducati).

Startovní rošt sliboval napínavý souboj, neboť do prvních dvou řad se srovnalo hned pět značek motocyklů, kterým kraloval jasně nejrychlejší Tom Sykes na tovární Kawasaki Ninja ZX-10R, když druhému Lowesovi na stroji Yamaha odskočil o 0,756 sekundy. První řadu doplnil Jonathan Rea, kterému chybělo na druhého Lowese pouhých 0,020 sekundy. Do druhé řady se seřadili Američan Hayden, Brit Davies a Němec Reiterberger, tedy stroje Honda, Ducati a BMW. Karel Abraham se kvalifikoval na 16. pozici a jeho týmový kolega z Milwaukee BMW byl 14.

Po startu šla do čela Yamaha s Lowesem a za něj se seřadili Rea, Sykes, Davies a Giugliano. Jenže na konci prvního kola již byl v čele Sykes, který opanoval Superpole a již na první pozici nikoho nepustil a když protnul cílovou čáru, měl k dobru 5,6 sekundy na parťáka Reu, pro kterého bylo nejdůležitější, že si rozšířil bodový náskok na dnes třetího Daviese na Ducati.

Napínavý byl souboj o čtvrtou příčku mezi Alexem Lowesem (Yamaha), Nicky Haydenem (Honda), Davide Giuglianem (Ducati), Markusem Reiterbergerem (BMW) a Jordi Torresem (BMW). Pět kol před koncem byl již s přehledem čtvrtý Reiterberger, ale pro technický problém jeho BMW šel ze hry ven, a tak pro tým Althea BMW Racing Team body za čtvrtí místo bral Španěl Jordi Torres, který se již pravidelně stává nejlepším pilotem značky BMW. Alex Lowes po své chybě, kdy se ocitl mimo trať, se dokázal vrátit do závodu a velkém finiši do stačilo na pátou cílovou pozici. Hvězda Hondy Nicky Hayden měl závod dobře rozjetý, ale v závěru Američana ztratily pneumatiky a ztratil hodně na své rychlosti. Nakonec byl rád, že projel cílem na osmé pozici hned za svým týmovým kolegou Van der Markem.

Jediný Čech v šampionátu Superbiků, Karel Abraham, dokončil první závod na dvanácté pozici a připsal si do průběžné klasifikace další 4 body.

Výsledky 1. závodu – WorldSBK, Sepang (Malajsie)