Pirelli bude dodávat pneumatik pro tovární vozy specifikace WRC a R5 (foto: Pavel Pustějovský)

Pirelli bude dodávat pneumatik pro tovární vozy specifikace WRC a R5 (foto: Pavel Pustějovský)

Motorsport / Rallye

Pirelli vyhrálo tendr FIA, do WRC se vrací jako dodavatel pneumatik

V prosinci minulého Pirelli vyhrála výběrové řízení na dodávku pneumatik pro tovární vozy specifikace WRC a R5 a to pro období 2021 až 2024. Po dlouhé době tak italská pneumatikářská společnost vystřídá francouzský Michelin, ale pokud si vzpomínáte, tak Pirelli již dodávalo pneumatiky i v letech 2008–2010.

Mario Isola, ředitel Pirelli motorsport, řekl: „Těžko si dokážete představit, jak jsem z toho nadšený. Je to již deset let, nedá se říct, že jsme tento kolotoč opustili, ale nebyli jsme to my, co zásobovali pneumatikami absolutní soutěžáckou špičku. Vráti se do seriálu WRC je pro nás důležité a těšíme se, že odvedeme dobrou práci. Naposledy jme byli jediným dodavatelem spolehlivých pneumatik s velmi malým počtem hřebů. A to je to, co chce i tentokrát.

Pneumatiky Pirelli byly používány u vybraných vozů aktuální generace WRC speciálů, např. Takamoto Katsuka používal Pirelli na své Toyotě Yaris u vybraných podniků finského šampionátu v poslední sezóně.

„Naše zkušenosti z top třídy WRC jsou omezené,“ řekl Isola. „Od té doby, kdy jsme tu byli naposledy, jsou auta silnější. A to zejména na štěrku, tyto pneumatiky budou poměrně hodně zatěžované.

Pirelli buduje samostatný vývojový tým pro návrat do kolotoče závodů WRC. „Nemůžeme si myslet, že budeme používat stejné lidi, které máme ve formuli 1, neboť by byli velmi zaneprázdněni,“ podotkl Isola.


Text: Milan Spurný, foto: Pavel Pustějovský

Štítky: /

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..