Vítězové #88 Toni Vilander, Craig Lowndes, Jamie Whincup, Ferrari 488 GT3

Vítězové #88 Toni Vilander, Craig Lowndes, Jamie Whincup, Ferrari 488 GT3

Galerie / Motorsport / Okruhy

12h Bathurst: Ferrari 488 GT3 vyhrálo v Mount Panorama, Highlights video

Posádka Toni Vilander, Craig Lowndes a Jamie Whincup vítězí s vozem Ferrari 488 GT3 po 16 výstražných pasážích pod žlutou vlajkou. Na stupně vítězů se také dostaly vozy značky Porsche a Bentley.

Závod v Austrálii je zařazen do série Intercontinental GT Challenge, která byla založena v roce 2016. Při teplotách přes 35 °C bylo opravdu horko nejen pro jezdce, ale také pro nervy celého týmu. Rozuzlení, kdo vlastně bude bojovat o vítězství, se podle očekávání posunovalo až do samotného závěru závodu, až k krátce před cílovou čáru. Toni Vilander, Jamie Whincup a Craig Lowndes se nakonec mohou těšit z letošního vítězství 12hodinového závodu v Bathurstu. Vítězný tým ve Ferrari 488 GT3 z Maranella začal závod z pole position a byl ve vedení po celý závod, mimo svůj krátký výlet do štěrku.

Domácí hrdina Whincup si byl jistý, že Ferrari jako první projede cílovou čáru. „Vyhrát tak velký závod při svém prvním startu, jsem na sebe velmi hrdý. Vše fungovalo a bylo v pořádku od začátku tohoto víkendu. Závod byl ale dost těsný, ale moje spolujezdce a naše auto prostě nešlo porazit,“ řekl pro Ferrari pracující pilot Vilander. Po roce 2014, je toto druhé vítězství pro Maranello-Ferrari v legendárním závodě v Bathurst.

Highlights video z Liqui-Moly Bathurst 12H

 

Na druhém místě se ztrátou jednoho okruhu projel cílem tým Porsche GT3 R ze třídy Pro-Am, který pilotovali Davidem Calvert-Jones, Patrick Long, Marc Lieb a Matt Campbell, kteří tak vyhráli třídu Pro-Am. „Toto druhé místo a vítězství ve třídě je velmi dobré. Museli jsme strávit spoustu malých porážek, pravděpodobně více než kterýkoli jiný tým. Ale i tak je to skvělý výsledek,“ zajásal Marc Lieb, mistr světa z FIA WEC. Třetí na pódiu byli Steven Kane, Guy Smith a Oliver Jarvis s vozem Bentley Continental GT3 M-Sport.

Liberecký závodník Tomáš Enge s kolegy na voze KTM X-Bow GT4 bohužel cíl nespatřili a závod nedokončili.

Výsledky závodu Liqui-Moly Bathurst Bathurst 12H

 

12hodinový závod v Bathurst, který vede k legendární Mount Panorama je již u motoristických fanoušků velice populární. Byl to začátek letošní Intercontinental GT Challenge, který je složen z různých GT závodů po celém světě. Další akce, které boudou následovat, jsou 24H Spa-Francorchamps (Belgie), 8H závod na Laguna Seca (USA) a 12H Sepang (Malajsie).


Zdroj: bathurst12hour.com.au

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..