#8 Audi R18 (2016), Audi Sport Team Joest / DE: Lucas di Grassi (BR), Loïc Duval (F), Oliver Jarvis (GB) – WEC 6H Spa-Francorchamps Belgie (foto Audi Communications Motorsport)

Motorsport / Okruhy

6H Spa: Audi urvalo vítěztví, Highlights video

Velkolepý a závodními incidenty naplněný závod 6H Spa-Francorchamps se odehrál na sluncem zalité trati před 56OOO diváky.

Zkrácené informace ze závěru druhého závodu šampionátu FIA WEC:

• Oliver Jarvis projel první pod šachovnicovou vlajkou na ardenské okruhu a zajistil vítězství pro #8 Audi R18, které sdílel s Lucasem di Grassiem a Loicem Duvalem.
  • Jarvis a Di Grassi slaví dokonce své vůbec první vítězství ve FIA WEC.
  • Neel Jani, Romain Dumas a Marc Lieb vybojovali pro Porsche druhé místo i přes technické problémy. #2 Porsche 919 Hybrid navýšilo bodový stav v šampionátu značek.
  • Senzačního výsledku dosáhl tým Rebellion Racing, který obsadil místa P3 a P4 v absolutním pořadí. Vozy #13 a #12 Rebellion R-One – AER získaly maximální počet bodů do hodnocení privátních týmů.
  • Velmi spokojený ve třídě LMP2 je tým Signatech Alpine, když jezdci Nicolas Lapierre, Gustavo Menezes a Stephane Richelmi vyhráli tuto třídu, když do vedení se dostali v posledních pěti minutách závodu.
  • Pipo Derani dovezl porouchaný vůz #31 Ligier Jasmine Spa P2 – Nissan na druhé pozici v LMP2 za vítězným Lapierrem.
  • Tým Manor s vozem #45 ORECA 05 Nissan, který řídili Matt Rao, Richard Bradley a Roberto Mehri, vybojoval třetí místo a vystoupil na pódium třídy LMP2.
  • #71 Ferrari A88 GTE pilotované Samem Birdem a Davidem Rigonem získalo letos již druhé vítězství v LMGTE Pro pro tým AF Corse. Týmový kolegové na druhé #51 Ferrari neviděli cíl.
  • #67 Ford GT získal první WEC pódium, když druhé místo ve třídě LMGTE Pro vybojovali Tincknell, Priaulx a Franchitti.
  • Vůz #98 Aston Martin Paula Dalla Lana, Pedro Lamy a Mathiase Laudy urval pro sebe výhru ve třídě LMGTE Am.
  • O jedno kolo zpět na druhém místě v LMGTE Am dojel vůz #83 Ferrari 458 Italia pilotovaný Francoisem Perrodem, Rui Aguasem a Emmanuelem Collardem.
  • Stefan Mücke, pilot #66 Fordu GT, měl velkou havárii při průjezdu legendární Eau Rouge. Podle týmových informací má Němec velké modřiny, ale je celkově v pořádku.
  • Prototyp #5 Toyota TS050 Hybrid se zapsal do historie, když jako první vůz šampionátu WEC ujel úplné jedno kolo za použití pouze elektrické energie.

Výsledky 6H Spa-Francorchamps – FIA WEC 2016

Highlights video z první poloviny závodu 6H Spa-Francorchamps WEC 2016

Vytrvalostní mistrovství světa cestovních vozů bude pokračovat 18. a 10. června třetím podnikem, a to legendárním závodem 24H Le Mans.

Zdroj: fiawec.com, foto Audi Communications Motorsport