Dvě hvězdy motorsportu Peter Baláž (SK) a Phile Read (GB)

Autogramiáda závodníků a legend motocyklového sportu

Než vypuknou boje na trati, mohli se setkat fanoušci s některými jezdci víkendové Grand Prix České republiky na autogramiádě v OC Vaňkovka v centru Brna.

Nejzářivější hvězdou autogramiády byl Brit Phil Read, legenda motocyklového sportu, který aktivně závodil v seriálu mistrovství světa v letech 1961–1976. Dokázal se stát sedminásobným mistrem světa a je prvním jezdcem, který získal mistrovské tituly ve třídách 125 ccm, 250 ccm a 500 ccm. Má na svém kontě 152 startů v GP, na podium dojel 121x a z toho má 52 vítězství.

Další legendou byl Peter Baláž (SK), slovenský motocyklový závodník, desetinásobný mistr Československa v silničních motocyklových závodech. Je také trojnásobným mistrem Evropy historických závodních motocyklů.

Autor a foto: Milan Spurný