#37 Ondrej Ježek, CZE, Yamaha YZF R1, Guandalini Racing (foto: Fabrizio Porozzi)

Moto / Motorsport

Buriram, závod 2: Chaz Davies veze z Thajska první letošní vítězství

Buriram (Thajsko) – Brit Chaz Davies se konečně letos dočkal a dokázal v druhém nedělním závodě ve druhém podniku mistrovství světa superbiků zvítězit. Jonathan Rea se dostal do průběžného vedení šampionátu.

Sobotní vítěz prvního závodu, obhájce titulu Jonathan Rea (Kawasaki), se ve vyrovnaných soubojích nevyvaroval několika jezdeckým chybám a tak pro něj nezbylo místo na pódiu, skončil čtvrtý.

Do druhého závodu z první pozice startoval Leon Camier (Honda), který nakonec podlehl rychlejším kolegům a „propadl“ se na cílovou 6. pozici, ale i tak byl nejlepším jezdcem na stroji Red Bull Honda. V první řadě ho doplnili na startu Alex Lowes (Yamaha) a Tom Sykes (Kawasaki). Lowes dlouho bojoval a držel na špici startovního pole, ale ve finále mu to stačilo na 3. místo v cíli. Sykes se propadal a po technických problémech skončil v boxech. Druhé místo si nakonec vybojoval další jezdec Yamahy Nizozemec Mark Van den Mark.

Vzhledem k tomu, že Marco Melandri (Ducati) skončil až sedmý, tak se do průběžného pořadí šampionátu probojoval Jonathan Rea.

Ondra Ježek, jediný Čech v šampionátu superbiků, bohužel ani v neděli cíl neviděl a tak neveze z Thajska body. Ondra již od volných tréninků nestačil tempu soupeřů a často se pohyboval za 107% limitem vůči nejrychlejšímu.