Ecce Homo Šternberk 2019

Ecce Homo Šternberk 2019

Galerie / Motorsport / Vrchy

Devět statečných

Eliška Junková byla průkopnicí žen za volante závodních automobilů. A úspěšnou, vlastně nejúspěšnější. V jejích šlépějích se vydala řada následovnicí, např. první dáma rallye Michele Mounton, která jako první žena vyhrála soutěž Mistrovství světa v rallye, nebo Lella Lombardi, která jako jediná žena dosáhla na body v F1, či Danica Patrick, která jako první žena v historii vyhrála závod série Indy Car. Také na domácí scéně najdeme řadu žen za volantem rychlých závodních vozů.

Na start letošního závodu do vrchu Ecce Homo Šternberk 2019 se postavilo celkem devět žen a dívek. Devět statečných, které se vydaly do boje se silnějším pohlavím. Nejrychlejší čas z žen v jedné jízdě měla Kristýna Fillová, jako jediná nedokončila závod Martina Zoufalá. Více v tabulce, kterou jsem rozdělil na historická a moderní auta, a vytvořil jsem mini pořadí bez rozdílu zařazení do skupin. V tabulce chybí jméno Gabriely Sajlerové, která v rakouském Rechbergu dosáhla na stupně vítězů, ale ve Šternberku nemohla startovat, protože ve druhém podniku letošního mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou měla těžkou nehodu.

Přehled

Skupina Jméno Vozidlo

Čas na jednu jízdu

Mini pořadí

Historic

Gina Colotto (ITA) Formula Fiat Abarth 4:06,050 2.

Historic

Gabriela Andrišeková (SVK) Škoda 130 RS 4:22,200 3.

Historic

Angela Grasso (ITA) Lotus 23 B 4:24,310 4.

Modern

Kristýna Fillová (CZE) Mitsubishi Black 9 3:47,960 1.

Modern

Kristýna Malá (CZE) Renault Clio Sport 4:28,650 6.

Modern

Simona Málková (CZE) Honda Civic VTEC 4:41,610 7.

Modern

Eliška Popová (CZE) Suzuki Swift 4:43,900 8.

Modern

Anna Ambruz (SVK) Honda Civic Type R 4:45,580 9.

Modern

Martina Zoufalá (CZE) Škoda Felicia 4:28,350 5.

 

A na závěr, za volantem vypadaly všechny k nerozeznání od svých kolegů a tak jsem si počkal, až si sundají helmy a podívají se do objektivu, tedy některé.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..