Antonín Sůs - Dallara 302 Opel Eset Cup Most 2015 VDR

Motorsport / Okruhy

Höher zpět na trůnu ESET L21 FORMULA

Christopher Höher se v loňském ročníku ESET V4 Cupu ukazoval spíše jen sporadicky. V letošní sezoně se však rakouský jezdec naplno vrátil a ukázal, kdo je pánem monopostů v tomto mezinárodním poháru.

Jezdec týmu Franz Wöss Racing dokázal během desíti závodů hned osmkrát zvítězit a nedal tak svým soupeřům šanci. Nulu najdeme pouze v kolonce druhých závodů na Hungaroringu a v Mostě. Těchto ojedinělých zaváhání sice dokázal využít Höherův největší rival Jakub Smiechowski, ale i polský jezdec musel nakonec smeknout před uměním mladého Rakušana. Christopher Höher zvítězil se 160 body na kontě. Druhý Smiechowski si jich připsal 127. Třetí Antonín Sus pak zůstal jen těsně pod hranicí stovky, když dosáhl 94 bodů. Skvělé čtvrté místo zaznamenal Tomáš Korený, pravidelný účastník třídy Formula Junior, který jen o jeden jediný bod překonal Maria Schoppera.

Složení na prvních třech místech zůstalo nezměněno ve třídě ESET L21 Formula 3. Zvítězil tedy Höher, druhý byl Smiechowski a třetí Sus. Čtvrté místo bral Luca Iannaccone a pátý skončil Schopper.

Ve třídě ESET L21 Formula Renault 2.0 se radoval z vítězství Jaroslav Pospíšil, který překonal jak jezdce týmu Inter Europol Competition Roberta Sisku, tak i Adriana Knappa.

Třídu ESET L21 Formula Junior opanoval Tomáš Korený, za kterým se seřadilo duo otce a syna Chabrových. Tedy Tomáš Chabr bral druhé místo a Tomáš Chabr junior získal místo třetí.