#84 Kornfeil Jakub (CZE), Drive M7 SIC Racing Team, Honda

Moto / Motorsport

Jakub Kornfeil vybojoval čtvrté místo ve zmoklém Sachsenringu

Sachsenring (Německo) – Jakub Kornfeil skončil čtvrtý ve víkendovém závodě mistrovství světa silničních motocykl třídy Moto3 při deštivé Velké ceně Německa a zaznamenal tak nejlepší svůj letošní výsledek.

Celý závod se jel na mokru a Jakub Kornfeil od startu z patnáctého kvalifikačního místa patřil k nejrychlejším. K medailovému umístění měl ale měl nakonec daleko, neboť od třetí příčky ho dělilo 5,180 sekundy.

„Těsně za pódiem, ale bramborovou placku bereme,“ radoval se Jakub Kornfeil na svém facebookovém profilu.

V mokrém závodě zvítězil sedmnáctiletý malajský Khairul Idham Pawi (Honda), který startoval dokonce až z dvacáté kvalifikační pozice. Kornfeila porazili ještě Italové Andrea Locatelli (KTM) a Enea Bastianini (Honda).

Lídr šampionátu Brad Binder z Jihoafrické republiky dojel osmý. Kornfeil se po devátém závodě sezony posunul v celkové klasifikaci z desátého místa na deváté.

V královské MotoGP vyhrál německou Grand Prix počtvrté za sebou exmistr světa Marc Márquez (Honda) ze Španělska. Lídr průběžného pořadí na Sachsenringu nenašel přemožitele už od roku 2010, kdy zde kraloval ve stopětadvacítkách a v dalších dvou letech byl nejrychlejší v Moto2.

Závod Moto2 vyhrál Francouz Johann Zarco po strhujícím souboji v posledních metrech s domácím Jonasem Folgerem. Zarco si upevnil vedení v šampionátu, protože všichni tři jeho nejbližší pronásledovatelé na mokré trati upadli.

Výsledky třídy Moto3 Velké ceny Německa na Sachsenringu

1. Pawi (MAL/Honda) 47:07,763, 2. Locatelli (ITA/KTM) -11,131, 3. Bastianini (ITA/Honda) -13,359, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -18,541, 5. Di Giannantonio (ITA/Honda) -20,620, 6. McPhee (Brit./Peugeot) -20,698.