Martin Kolomý na kamionu TATRA Phoenix, Silk Way Rally 2017

Martin Kolomý na kamionu TATRA Phoenix, Silk Way Rally 2017

Motorsport / Rallye / Truck

Kolomý nestačil jen na Kamazy a dále je třetí v Silk Way Rally

Martin Kolomý obsadil v sedmé etapě Silk Way Rally páté místo v kategorii kamionů, přestože musel v závěru zvolnit. Pilot TATRA Buggyra Racing týmu nabral pouze minimální ztrátu a do Číny vyráží jako průběžně třetí muž celkového pořadí kamionů. Kolomý nestačil pouze na čtveřici Kamazů v čele s Dmitrijem Sotnikovem z Ruska, jenž zatím vede i celkově.

Účastníci soutěže dnes absolvovali poue 107 km dlouhou rychlostní zkoušku a z Kazachstánu se dostali do Číny. Kolomý v sedmé etapě ztratil na Sotnikova 2:34 minuty a celkově je třetí se ztrátou 15:27 minuty. Za druhým Antonem Šibalovem z Ruska zaostává o necelých třináct minut.

Hrozná rozbíječka, až jsem měl pocit jestli si to pořadatel nespletl s trialem. Od začátku jsme topili co to šlo, ale ke konci jsme vymetli hroznou díru, takže jsem pak zvolnil. Měl jsem obavy o naší Tatru, jestli to přežila. Naštěstí je Phoenix držák,“ popisoval Kolomý dnešní, na poměry krátkou, ale nebezpečnou etapu. „Kamazy opět zkracují trať, očividně to tu znají nebo mají lepší informace. Pro nás je to nové, takže si nemůžeme dovolit riskovat. Už takhle je roadbook pěkně zrádný. Důležitý, že jsme v cíli s minimální ztrátou a zítra začínáme čínskou misi,” dodal.


Zdroj: buggyra.com, foto: BUGGYRA media – flickr.com

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.