#84 Jakub Kornfeil (CZE/Peugeot), Saxoprint MC Peugeot

Moto / Motorsport

Kornfeil dojel v mokré GP San Marina sedmý, Abraham bez bodů

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně San Marina na sedmém místě ve třídě Moto3. V Misanu na promoklé trati český jezdec zaznamenal svůj nejlepší výsledek v letošním šampionátu silničních motocyklů. Nebýt ale pádu ve čtvrtém okruhu závodu, mohl Kornfeil pomýšlet na ještě lepší výsledek.

Na okruhu Marca Simoncelliho Jaku Kornfeil V sobotní kvalifikaci zajel až dvacátý kvalifikační čas, ale v samotném závodě opět potvrzoval své kvality na mokré trati a postupoval startovním polem kupředu až na osmou pozici.

Ve 4. kole po nehodě však následoval propad až na 23. místo, ale Jakub Kornfeil se nevzdal a předvedl senzační stíhací jízdu, která mu i díky pádům soupeřů vynesla až sedmé místo v cíli.

„Tento závod byl neskutečný. Závodím už poměrně dlouho, ale něco takového jsem snad nezažil. Trať byla hrozně nevyzpytatelná. Spousta pádů, které jsme dneska viděli, prostě nejdou rozumně vysvětlit. Měl jsem docela špatný start, takže jsem se snažil jet co nejrychleji a dostat se dopředu. To se docela dařilo, ale nakonec jsem na to spěchání doplatil. Nejdřív mě to trošku vysadilo v zatáčce šest. To jsem zachránil nevím jak a pak na brzdy do zatáčky osm to prostě ustřelilo a už jsem ležel. Než přiběhli maršálové, byl jsem už na cestě na trať a zařadil jsem se někam za dvacítku před mého týmového kolegu,“ zdělil po závodě Jakub Kornfeil.

Pro deváté vítězství ve třídě Moto3 si dojel Ital Romano Fenati, jenž deklasoval konkurenci. Lídra šampionátu Joana Mira ze Španělska za sebou nechal o 28,594 sekundy, třetí skončil Ital Fabio Di Giannantonio. Závod po pádech nedokončila více než polovina z 31 startujících jezdců.

V královské třídě MotoGP vyhrál mistr světa Marc Márquez ze Španělska, jenž při nájezdu do posledního kola předjel Itala Danila Petrucciho a připravil ho tak o šanci na první vítězství v kariéře. Márquez díky svému čtvrtému vítězství v sezoně se dostal do čela průběžného pořadí MotoGP.

Karel Abraham měl pád hned ve třetí zatáčce, dokázal se vrátit do závodu, ale s velkou ztrátou dojel poslední.

Výsledky GP San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů

Moto3: 1. Fenati (ITA/Honda) 46:24,290, 2. Mir (SPA/Honda) -28,594, 3. Di Giannantonio (ITA/Honda) -39,035, 4. Öttl (DE/KTM) -55,591, 5. Bulega (ITA/KTM) -1:02,433, … 7. Kornfeil (CZE/Peugeot) -1:09,984.

MotoGP: 1. M. Márquez (SPA/Honda) 50:41,565, 2. Petrucci (ITA/Ducati) -1,192, 3. Dovizioso (ITA/Ducati) -11,706, 4. M. Viňales (SPA/Yamaha) -16,559, 5. Pirro (ITA/Ducati) -19,499, …17. Abraham (CZE/Ducati) -1 kolo.

Text: Milan Spurný, zdroj: motogp.com, TZ Jakub Kornfeil, foto: Jakub Kornfeil – flickr.com