#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), PruestlGP, GP České republiky 2018, Masarykův okruh

Moto / Motorsport

Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci a odstartuje z pole position závod třídy Moto3

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci šampionátu silničních motocyklů a do domácí Velké ceny České republiky ve třídě Moto3 v Brně odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší třídy Filip Salač, který startuje na divokou kartu, byl poslední. V královské třídě MotoGP byl Karel Abraham 23., nejlepší startovní pozici si vybojoval Ital Andrea Dovizioso na Ducati.

„Neuvěřitelné se stalo skutečným, poprvé v životě (jsem) na pole position. Neuvěřitelné pocity… Ještě k tomu doma, před zraky fanoušků. Moc to zatím nedokážu popsat a možná mi to dojde až za chvíli,“ radoval se Kornfeil, který byl již letos v Le Mans jednou druhý. Zároveň se stal prvním domácím jezdcem, který ovládl kvalifikaci na Masarykově okruhu.

Dalšímu z Čechů Karlu Abrahamovi se v královské třídě MotoGP tolik nedařilo. Skončil už v první části kvalifikace, kterou navíc zakončil pádem.

Andrea Dovizioso, tovární jezdec Ducati, vyhrál letos kvalifikaci poprvé, ale v první startovní řadě jej doplní italská superstar Valentino Rossi a Španěl Marc Márquez, lídr šampionátu a loňský vítěz brněnského závodu.

Ve třídě Moto2 si premiérovou pole position v kariéře zajistil Ital Luca Marini. Vedoucí muž šampionátu krajan Francesco Bagnaia odstartuje ze druhé řady, když obsadil šesté místo.

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky

Moto3: 1. Kornfeil (ČR/KTM) 2:07,981, 2. McPhee (Brit./KTM) -0,419, 3. Ramírez (Šp./KTM) -0,445, …26. Salač (ČR/KTM) -3,138.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 1:54,689, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,267, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,272, …23. Abraham (ČR/Ducati).

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 2:02,244, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,115, 3. Pasini (It./Kalex) -0,173.

Zdroj: motogp.com, foto: Jakub Kornfeil – flickr.com