#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), PruestlGP (foto: Rony Lekl)

#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), PruestlGP (foto: Rony Lekl)

Moto / Motorsport

Kornfeil těsně za top 10 – do GP Kataru vyrazí jako jedenáctý

Zimní čekání je u konce a šampionát MotoGP konečně roztočil svá kola. V Kataru dnes vypukly boje v kvalifikaci o postavení na startovním roštu pro zítřejší závod.

Ve třídě Moto3 na sebe zraky českých fandů upnul Jakub Kornfeil. Ten do kvalifikace vyrazil ve skvělém tempu, když ve druhém rychlém kole vsadil na časomíru hodnotu 2:08,257 a byl průběžně čtvrtý. V dalších dvou měřených kolech zlepšení nepřišlo a Kubajz zamířil k mechanikům. Druhé vyjetí přineslo další zlepšení – 2:07,326 znamenalo prozatímní třetí místo. Od poleposition našeho jezdce dělilo 0,330 sekundy. Blížilo se finále, jezdci opět zajeli k mechanikům a připravovali se na své úplné maximum. O to se Jakub Kornfeil snažil v tandemu s Phillem Oettlem. To stačilo na čas 2:07,448 a po závěrečné mele na konečné 11. místo na zítřejším startovním roštu.

Kvalifikace třídy Moto3 na Velkou cenu Kataru silničních motocyklů

1. Antonelli (It./Honda) 2:06,364, 2. Martín (Šp./Honda) -0,001, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,484, …11. Kornfeil (ČR/KTM) -0,962.

Jakub Kornfeil: „Chybělo opravdu maličko a mohli jsme být v první sedmičce. Je škoda, že nevyšlo poslední kolo. Jel jsem v tandemu s Phillipem Oettlem. Kolo jsme měli slušně rozjeté, ale v posledním sektoru se to pokazilo. Byl jsem malinko rychlejší, tak jsem do toho šel sám. Rychlost jsem měl dobrou, nazuté nové gumy, ale dokončit kolo v takovém tempu se nepodařilo. Je to škoda, dvě, tři desetinky by hodně pomohly. Každopádně 11. místo bych před víkendem bral všemi deseti. Motorka funguje dobře. Teď se jen rozmýšlíme nad směsí, jakou pro závod zvolíme. Moc děkuji týmu za super práci a všem u TV obrazovek a internetu, co drží palce! Zítra jdeme na to!“


Zdroj: TZ Jakub Kornfeil, foto: Rony Lekl

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.