#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), Redox Pruestel GP, GP České republiky

Moto / Motorsport

Kornfeil v Brně na bodech devátý, Salač a Abraham nebodovali

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky silničních motocyklů ve třídě Moto3 deváté místo. Týmový kolega Filip Salač upadl hned při výjezdu z první zatáčky a závod nedokončil. Karel Abraham v královské třídě MotoGP na body nedosáhl, při suverénním vítězství Marca Márqueze ze Španělska byl devatenáctý.

Po špatné kvalifikaci Kornfeil startoval až z dvacátého místa a hned v úvodu zbrzdil Salačův pád. Mladšímu kolegovi z týmu Redox PrüstelGP se musel Kornfeil vyhýbat a vyjel mimo trať, způsobilo to jeho propad až do třetí desítky. Sedmnáctiletý Salač se sice do závodu ještě vrátil, ale brzy odstoupil.

Jakub Kornfeil: „Myslím, že bych mohl říct, že jsem spokojený s ohledem na to jak se celý závod od počátku vyvíjel, ale já samozřejmě spokojený nejsem. Určitě jsme měli na to, abych skončil výsledkově výš, ovšem závody prostě takové jsou.Dal jsem do toho maximum od samého začátku a na konci jsem prostě už neměl “gumu”. Motorka nebyla nastavená špatně, ale něco malinko navíc tomu chybělo, takže proto nejsem spokojený, náš cíl byl totiž jiný. Tím nechci znevážit to, že jsem byl schopen se skoro z 30. místa dostat do top 10. ale posledních 8 kol bylo hodně náročných. Chtělo to nepatrně lepší set up na předku, protože jsem “necítil” přední pneu tak jak bych potřeboval, převodovka ovšem byla velmi dobrá. Shrnuto a podtrženo je to tak, jak to je a my máme další šanci již příští týden v Rakousku na Red Bull Ringu, kde se budeme věnovat závodění o trochu více, protože “doma” je to vždycky hektické. Rád bych poděkoval všem fanouškům, sponzorům a vůbec celé ČR za podporu. Užil jsem si to…!“

V boji o vítězství v desetičlenné vedoucí skupině uspěl Španěl Arón Canet, jenž po předloňském třetím a loňském druhém místě vystoupal v Brně poprvé na nejvyšší stupeň. Dostal se díky tomu do čela šampionátu o tři body před Itala Lorenza Dalla Portu, který si po stratu ze 17. pozice dojel pro druhé místo. Třetí skončil další italský jezdec Tony Arbolino.

V MotoGP vyhrál stylem start–cíl mistr světa Španěl Márquez a připsal si jubilejní 50. vítězství v královské třídě. Závod po dešti kvůli mokré trati odstartoval se čtyřicetiminutovým zpožděním, přičemž byl zkrácen o jedno kolo na 20 okruhů. Suverénní vítěz kvalifikace Márquez (Honda) nedal soupeřům šanci, nikým neohrožován si dojel pro šesté vítězství v sezoně, když o 2,5 sekundy porazil loňského brněnského vítěze Andreu Doviziosa (Ducati) a vede před Italem šampionát o 63 bodů. Třetí pódiové umístění vybojoval Australan Jack Miller (Ducati). Karel Abraham na domácí trati na body nedosáhl, dojel předposlední.

Závod třídy Moto2 vyhrál podobně suverénním způsobem mladší z bratrů Márquezů Álex, jenž si dojel pro svůj první triumf v Brně z pole position. Díky pátému vítězství navýšil vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Výsledky Velké ceny České republiky, Masarykův okruh v Brně

Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 39:11,879, 2. Dalla Porta -0,159, 3. Arbolino (oba It./Honda) -0,217, 4. Masiá (Šp./KTM) -0,404, 5. Antonelli (It./Honda) -0,499, 6. Ogura (Jap./Honda) -0,530, …9. Kornfeil -1,063, Salač (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Canet 148, 2. Dalla Porta 145, 3. Antonelli 98, 4. Arbolino 93, 5. Masiá 78, 6. Ramírez (Šp./Honda) 78, …9. Kornfeil 59, 26. Salač 6.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 38:49,768, 2. Di Giannantonio (It./Speed Up) -3,018, 3. Bastianini (It./Kalex) -4,158, 4. Navarro (Šp./Speed Up) -4,290, 5. Marini (It./Kalex) -7,031, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -8,847.

Průběžné pořadí MS: 1. Á. Márquez 161, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) 128, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) 110, 4. Navarro 110, 5. Schrötter 107, 6. Baldassarri (It./Kalex) 102.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 39:24,430, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,452, 3. Miller (Austr./Ducati) -3,497, 4. Rins (Šp./Suzuki) -4,858, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -6,007, 6. Rossi (It./Yamaha) -9,083, …19. Abraham (ČR/Ducati) -44,296.

Průběžné pořadí MS: 1. M. Márquez 210, 2. Dovizioso 147, 3. Petrucci (It./Ducati) 129, 4. Rins 114, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) 91, 6. Rossi 90, …24. Abraham 3.

Text: Milan Spurný, zdroj: motogp.com, foto: Jakub Kornfeil – instagram.com