#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), PruestlGP Argentina 2018

Moto / Motorsport

Kornfeil veze z Argentiny 2 body za 14. místo

Jakub Kornfeil dokázal bodovat také ve druhém závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Argentiny dojel ve třídě Moto3 čtrnáctý a připsal si další dva body, navázal tak na devátou příčku z úvodní závodu v Kataru. Královskou třídu MotoGP vyhrál po chaotickém úvodu Brit Cal Crutchlow (Honda), český jezdec Karel Abraham skončil bez bodů na 20. místě.

Z prvního vítězství v kariéře se na okruhu v Termas de Río Hondo radoval Kornfeilův stájový kolega Marco Bezzecchi z Itálie. Druhý byl stejně jako v Kataru Španěl Áron Canet, jenž se propracoval do průběžného vedení v šampionátu třídy Moto3.

Kornfeil v Argentině odstartoval z 18. místa a v úvodu několik pozic ztratil. Na mokré trati se ale postupně propracovával dopředu. Tři kola před koncem figuroval již na dvanácté pozici, nakonec dojel na 14. místě a v průběžném pořadí šampionátu je nyní dvanáctý.

Zmatky před startem třídy MotoGP vyvolalo hromadné přezouvání pneumatik na poslední chvíli. Na startovním roštu zůstal stát na pole position jen Australan Jack Miller (Ducati), který vsadil na oschlou trať. Ostatní jezdci měli obuto na mokro. Začátek závodu se tak o 20 minut zpozdil, navíc bylo rozhodnuto, že za Millerem musí zůstat několik řad volných.

Další chaos pak způsobil manévrováním na startu Mark Márquez (Honda), kterému zhasl motocykl a za trest musel během závodu projet boxovou uličkou. Při stíhací jízdě pak poslal na zem Itala Valentina Rossiho (Yamaha), za tento incident dostal po dojetí další penalizaci 30 sekund. Z pátého místa tak klesl na konečnou 18. nebodovanou příčku.

Cal Crutchlow se díky třetímu vítězství v kariéře ujal po dvou závodech vedení v průběžném pořadí šampionátu třídy MotoGP a královské kubatuře kraluje jako první Brit od roku 1979, kdy byl v čele Barry Sheene.

Výsledky GP Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů

Moto3: 1. Bezzecchi (It./KTM) 41:43,822, 2. Canet (Šp./Honda) -4,689, 3. Di Giannantonio (It./Honda) -4,963, 4. Bastianini (It./Honda) -5,818, 5. Norrodin (Mal./Honda) -9,112, 6. López (Šp./Honda) -13,349, …14. Kornfeil (ČR/KTM) -26,488.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 40:37,538, 2. Vierge (Šp./Kalex) -0,850, 3. Oliveira (Portug./KTM) -1,414, 4. Baldassarri (It./Kalex) -5,178, 5. Á. Márquez (Šp./Kalex) -5,431, 6. Gardner (Austr./Tech3) -10,425.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Honda) 40:36,342, 2. Zarco (Fr./Yamaha) -0,251, 3. Rins (Šp./Suzuki) -2,501, 4. Miller (Austr./Ducati) -4,390, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) -14,941, 6. Dovizioso (It./Ducati) -22,533, …20. Abraham (ČR/Ducati) -1:03,944.

Zdroj: motogp.com, foto: Jakub Kornfeil – flickr.com