#4 Kopecký - Dresler (CZ), Škoda Fabia R5 evo, Barum Czech Rally Zlín 2019

Motorsport / Rallye

Králem barumky je Kopecký, slaví osmý triumf a má český titul

Jan Kopecký, tovární jezdec týmu Škoda Motorsport, vyhrál popáté v řadě Barum Czech Rally Zlín a získal sedmý titul mistra České republiky v automobilových soutěžích. Celkově si v prestižním podniku zařazeném do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rallye (ERC) a Autoklub Mistrovství České republiky v rallye připsal již osmé vítězství. Za nejlepším domácím soutěžním jezdcem posledních let skončil druhý Filip Mareš se ztrátou 1:31,5 minuty, když dokázal porazit třetího Brita Chrise Ingrama o pouhé tři desetiny vteřiny a slaví evropský titul v šampionátu ERC1 Junior!

O triumfu Kopeckého nebylo pochyb již po sobotní etapě, ve které si vypracoval téměř minutový náskok a jen technické problémy mohly zhatit jeho další úspěch. Jeho největší soupeři Alexej Lukjaňuk a Nikolaj Grjazyn z Ruska totiž chybovali a ztratili. Výsledky po 12. rychlostní zkoušce.

Za Kopeckým se ale odehrál velký boj o druhé místo a zároveň o titul mistra Evropy v kategorii ERC1 Junior mezi Marešem a Britem Ingramem, kteří si několikrát prohodili pozice. V poslední erzetě se ale na stříbrnou pozici dokázal prodrat Mareš.

Obsazení od čtvrté do sedmé pozice zůstalo v závěrečné části zlínské rallye nezměněno. Na bramborové pozici skončil Tomáš Kostka s Ladislavem Kučerou (Škoda Fabia R5 Evo) a za nimi dojela německo-rakouské dvojice Marijan Griebel, Pirmin Winklhofer (Škoda Fabia R5). Konečné šesté místo připadlo Rakušanům Simonu Wagnerovi a Geraldu Winterovi (Škoda Fabia R5 Evo), sedmí projeli cílem domácí Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát (Škoda Fabia R5). Osmí skončili Tomáš Pospíšilík s Jiřím Hovorkou, devátí Patrik Rujbr s Jaromírem Švecem (oba týmy Škoda Fabia R5) a TOP 10 uzavřeli Ondřej Bisaha s Petrem Těšínským (Hyundai i20 R5).

Barum Czech Rally Zlín, závod ME a MČR v automobilových soutěžích, konečné výsledky po 15. RZ

Kopecký – 6, Lukjaňuk – 5, Grjazin – 3, Ingram – 1

Barum rallye netradičně již o prázdninách ukončila český šampionát automobilových soutěží, neboť plánovaná říjnová Rallye Příbram byla už v květnu z ekonomických důvodů zrušena.

Text: Milan Spurný, zdroj: ewrc.cz, foto: Pavel Pustějovský