#55 Adam Lacko, CZE, Buggyra International Racing System, FIA ETRC Hungaroring

#55 Adam Lacko, CZE, Buggyra International Racing System, FIA ETRC Hungaroring

Motorsport / Truck

Lacko opanoval v neděli Hungaroring

Adam Lacko slavil na Hungaroringu dokonalou neděli, když dokázal vybojovat double. Po bezchybném víkendovém výkonu Lacko získal body třikrát za vítězství a jednou za čtvrté místo. Navýšil své vedení v evropském šampionátu na 58 bodů před posledními čtyřmi závodními podniky.

Třetí závod a druhé vítězství pro Lacka

Adam Lacko dokázal ve fascinujícím třetím závodě na Hungaroringu porazit domácí hvězdu Norberta Kisse, který startoval z první pozice jako vítěz superpole. Třetí místo na pódiu vybojovala Němka Stephanie Halmová, která prožila velmi úspěšný jezdecký víkend.

David Vršecký, druhý jezdec týmu Buggyra Racing, dojel až ne devátém místě.

Výsledky 3. závodu FIA ETRC, Hungaroring

Adam Lacko vyhrává na Hungaroringu potřetí

Adam Lacko zaznamenal v posledním závodě víkendu třetí vítězství, přestože startoval až z osmé pozice a navýšil svůj náskok ve vedení šampionátu už na 58 bodů! Stejný počin se mu povedl v této sezóně již v italském Misanu a na Nûrburgringu. „Start se mi povedl a naštěstí jsem se všemu vyhnul. Drama to ale bylo na konci, když najednou nešlo pořádně přidat plyn. Že víkend na Hungaroringu dopadne takhle jsem opravdu nečekal,“ vyjádřil své nadšení po posledním závodě suveréní lídr šampionátu.

David Vršecký se v poslední bodované jízdě víkendu přeci jen dočkal stupňů vítězů, když dojel na třetí pozici. „Po startu tam byla mela a podařilo se nám s Adamem prokličkovat, takže celkem v klidu jsem se dostal dopředu. Pak už to bylo o souboji s Gerdem a hlavně si hlídat Hahna. Jsem rád, že se mi konečně ta bedna podařila. Samozřejmě mám radost i za Adama a také za celý tým,“ uvedl Vršecký s úlevou.

Výsledky 4. závodu FIA ETRC, Hungaroring

 

Výsledky z Maďarska jsou tak skvělou pozvánkou na domácí Mostecký okruh, kde už příští víkend pokračuje šestou zastávkou evropský truckový šampionát.


Zdroj: fiaetrc.com a buggyra.com, foto: Buggyra media

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..