#1 Jonathan Rea (GBR), Kawasaki ZX-10R, Kawasaki Racing Team WorldSBK

Moto / Motorsport

Laguna Seca 2. kolo: Jonathan Rea suverenní, Smrž P16 a Ježek P17

Jonathan Rea, obhájce titulu a průběžně vedoucí závodník letošního mistrovství světa superbiků, nikomu nedal šanci a s přehledem vyhrál druhý závod v Laguna Seca. Krajané Tom Sykes a Chaz Davies ho doplnili na pódiu.

V nedělním závodě šampionátu superbiků byly trochu chladnější teploty, 22 °C vzduch a 50 °C trať, což se pozitivně projevilo na životnosti pneumatik.

První tři ze sobotní jízdy (Davies, Rea a Sykes) byli přesunuti do třetí řady startovního roštu druhého nedělního závodu. Na úzké dráze Laguna Seca se očekávalo, že otočení startovního roštu by mohlo přinést skutečný vliv na průběh závodu, ale nakonec se ukázalo jako nepodstatné. První tři Britové v průběžném pořadí se brzdy propracovali do čela závodu a Jonathan Rea (Kawasaki) tentokrát nikoho nenechal na pochybách, kdo bude v druhém závodu králem. Nakonec opanoval suverénně závod a vyhrál s přehledem o 2,887 sekundy před stájovým kolegou Tomem Sykesem. Tovární jezdec Ducati Brit Chaz Davies měl tentokrát větší potíže s pneumatikami než v prvním závodu a byl nakonec rád za třetí cílovou pozici se ztrátou 4,847 na vítěze. V závěru stahoval náskok Toma Sykese, ale již to nestihl.

Pódium opanovali Britové, jako tomu již v šampionátu suberbiků bylo několikrát.

Ondřej Ježek na druhý pokus v USA zajel pouze sedmnácté místo

Ondřej Ježek podobně jako v sobotu po boji s Jakubem Smržem obsadil 17. místo, když Jakub Smrž skončil těsně před ním na 16. místě.

Do druhého závodního dne zapracovali mechanici týmu Grillini na nastavení jejich Kawasaki a už od rána bylo patrné mírné zlepšení. V závodě zajížděl Ondra lepší časy než v sobotu, i když ani to nakonec nestačilo na výraznější vylepšení sobotního výsledku.

„Dnes se mi jelo lépe. Měli jsme ještě sice problémy s přilnavostí zadního kola, ale na naše možnosti jsem byl s pokrokem v nastavení celkem spokojen. S Kubou jsme se dobře tahali, byla pro mě velká čest s ním závodit, i když nás bohužel technika odsoudila až na závěr startovního pole. Můj týmový kolega Badovini byl tento víkend poprvé v sezóně výrazněji rychlejší s novými díly, tak uvidíme, jak se to promítne do zbytku sezóny,“ shrnul nedělní klání Ježek.

Výsledky Laguna Seca, 2. závod – World SBK (USA)