Aleš Jirásek - Praga R1 MMČR D5 FIA zone CE Most by VDR

Motorsport / Okruhy

Maďarská okruhová premiéra se vydařila

Eset V4 Cup, spojený s MMČR na okruzích začal zónovým závodem FIA na maďarském okruhu nedaleko Budapešti. Hlavně ve skupině cestovních a GT vozů D4 nad 2000ccm se sešla zdařilá konkurence, když startovali i domácí jezdci, kteří se jinak dalších závodů zúčastňují velmi sporadicky, to samé platí pro Poláky, kteří jezdí své mistrovství. Eset cup je pohárem, bez kterého si MMČR už ani nedokážeme představit. Do klasifikace MMČR mohou jezdci bodovat jen v případě, že skupinu absolvuje alespoň 5 vozidel.

Ale zpět k závodům, kterých jezdci během víkendu absolvovali hned dva.

Slibný začátek představil obnovený Škoda Octavia Cup se třinácti vozy na roštu a vyrovnanými závody. Domácí fanoušky potěšil a zároveň všechny překvapil výkon domácího Gábora Tima, který oba dva závody vyhrál, ale rozhodně mu vítězství nespadlo do klína zadarmo. Dvě druhá místa pobral Tomáš Pekař a dva bronzy Michael Vorba. Jako VIP se představil Dalibor Gondík.

Celkovou klasifikaci D4 cestovních vozů do 2000ccm si v prvním závodu podmanil Srb Vesnič, před Maďarkou Bús a dalším Srbem Lalušičem na Seatech Leon. Pátý skončil Petr Mandelík s Lotusem Exige a osmý Petr Krejčí na stejné značce.  Ve druhé jízdě se Lalušic dostal před Maďarku na stříbrné místo. Čtvrtá Maďarka Keszthelyi na Audi TT cup měla nedávno teprve patnáct let. Z našich skončil nejlépe Mandelík pátý a Krejčí si o příčku polepšil.

Jakub Knoll - BMW Z4 GT3 - autodrom Most - Eset cup by VDR

Jakub Knoll – BMW Z4 GT3 – autodrom Most – Eset cup by VDR

V závodě nad 2000ccm zvítězil v pátek Jakub Kubas na BMW Z4 GT3, před Jakubem Knollem na stejném voze a Miro Konopkou s Lamborghini Huracane. Čtvrtý nad 3500ccm skončil Jiří Malchárek s novým BMW M6 GT3. Divizi D4 do 3500ccm vyhrál Miro Horňák s Ginettou G50, před Danielem Skalickým. Divizi 5, která ožívá, vyhrál Aleš Jirásek na Praga R1, před Václavem Janíkem s Normou, který poprvé přesedlal do okruhového dění. Druhý závod měl trochu dramatický začátek, když Maďar s Renaultem vylétl v zaváděcím kole a Jakub Knoll se snažil po zdržení zařadit na čelo, tak si Malchárek nevšiml blikajících oranžových světel a začal závodit. Nicméně ani organizátoři nejsou bez poskvrny, nemávali žlutými vlajkami. Přední jezdci potom za safetycarem zvolnili a závodící Malchárek už neměl kam, a tak se srazil s v té době už kličkujícím Kubasem, který zvolnil a začal zase zahřívat kroužením pneumatiky. No, trochu horký začátek. Celkově a v divizi 5 vyhrál Aleš Jirásek se speciálem Praga R1, nechal za sebou vítěze D4 nad 3500ccm Miroslava Konopku s Huracánem i celkově třetího Janíka s prototypem Norma. V D4 nad 3500ccm skončil druhý Knoll na BMW Z4 GT3 a třetí Jakubík s Ferrari 458 Challenge. Do 3500ccm skončil vítězně Dan Skalický s BMW M3 E36 GTR, před Slovákem Marcinkem na Nissanu 350Z.

Eset Cup Most

Stefan Rosina BMW Alpina B6 GT3 Eset V4 Cup Most by VDR

Endurance vyhrál Sládečka ze Šenkýř motosportu na BMW Z4 GTR ex Marc VDS, za ním dojeli sice do republiky nebodující Maďaři s Renaultem RS01, v dalším pořadí pak dojeli Konopka na Lamborghini a Dan Skalický s BMW B6 Alpina GT3 ze stáje Trevor. D5 vyhráli Janík s Trnkou na Normě, před Němcem Daumem na KTM-X-BOW a do 3500ccm Raspet a Marinšek na Seatu Leon, dvoulitry pak zajeli nejlépe Vesnič s Lalušičem.

Antonín Sůs - Dallara 302 Opel Eset Cup Most 2015 VDR

Antonín Sůs – Dallara 302 Opel Eset Cup Most 2015 VDR

D2 formule v pátek vyhráli domácí Ronai a Magyar, třetí skončil Antonín Sůs s Dallarou, v sobotu pak z prvního místa spadl díky safetycaru navrátilec Petr Samek s formulí Renault a zvítězil Magyar, před Ronaiem, naši pak byli v pořadí Chabr, Sůs, Korený.