Páté místo v cíli pro #84 Kornfeil Jakub (CZE), Drive M7 SIC Racing Team, Honda

Moto / Motorsport

Moto3: Kornfeil pátý – nejlepší výsledek sezony, double vítězství pro KTM

Jerez (SPA) – Jakub Kornfeil zajel v Jerezu zcela senzačně a dokázal si vyjel svůj letošní nejlepší výsledek sezony, což je páté místo ve třídě Moto3. Druhý Čech Karel Hanika neviděl cíl a nebyl klasifikován.

Páté místo v cíli pro #84 Kornfeil Jakub (CZE),

Páté místo v cíli pro #84 Kornfeil Jakub (CZE), Drive M7 SIC Racing Team, Honda

V Jerezu si vyjela značka KTM double vítěztví, když senzačně zvítězil Jihoafričan Brad Binder (tým Red Bull KTM Ajo), který startoval s posledního místa na startu, před Rossiho „chráněncem“ Italem Nicolo Bulegou z týmu SKY Racing Team VR46.

Vedoucí jezdec šampionátu třídy Moto3 Brad Binder byl po kvalifikaci zařazen na poslední startovní místo z důvodu nehomologovaného mapování motoru v měřeném tréninku. Španělský technik Red Bull KTM, který má na starosti elektroniku stroje KTM, experimentoval na svém počítači s upraveným mapováním a nové mapování uložil se stejným názvem souboru. Takže toto nehomologované upravené mapování zůstalo v elektronice motocyklu pro kvalifikaci.

Ani posun na konec startovního roštu nezabránilo Brad Binderovi vyhrát, když předvedl neskutečný výkon a cílem projel s náskokem 3,3 sekundy. Pro Bindera je to jeho první vítězství v Grand Prix ve své kariéře. Posledním jihoafrickým vítězem GP byl Jon Ekerolt v roce 1981. Binder je tak prvním Jihoafričanem, který po 35 letech vyhrál GP v šampionátu silničních motocyklů a podařilo se to nevídaným způsobem z posledního startovního místa.