Lyžař akrobat a vede #30 STRAŠÍK Vlastimil a CHOVANEC Miroslav, CZE, SMS motokrosu Morava, Honda 450 4T (foto Milsn Spurný)

Moto / Motorsport

Motoskijöring Rudník, 2. závod MČR Orion – Shiva KTM Cup 2018

Pavlu Šmahelovi, jeho kolegům a příznivcům SMX Racing Teamu Rudník se podařilo zdánlivě nemožné. I když sníh nebyl na připravované trati skoro žádný, dokázali přemístit snad veškerý sníh z Rudníku a okolí na závodní trať. V areálu místních kynologů vytvořili dráhu s délkou okruhu 690 metrů. A tak už nic nebránilo tomu uspořádat 11. 2. 2018 druhý závod MČR v motoskijöringu „Orion-Shiva KTM Cupu“.

Do kvalifikačních jízd MČR nastoupilo celkem 21 dvojic. V porovnání s předchozím závodem chyběli pouze jihočeští jezdci Malkus s Fantou. Kvalifikace připomínala loňský boj o mistrovský titul, protože nejlépe na tom byli bratři Šrolerové a Josef Mňuk s Filipem Langerem. Díky lepšímu umístění při bodové shodě byli lepší loňští mistři bratři Šrolerové. Po vyrovnaných výkonech (3x 3. místo) byli na 3. pozici členové domácího SMX Racing Teamu Dvořáček s Čížkem. Dařilo se i vítězům z Horního Města Mohauptovi s Hotovým. Dvě jízdy vyhráli, ale jedna jim nevyšla a tak byli v kvalifikaci na 4. pozici.

Určitě nejdramatičtější byla 4. kvalifikační jízda, kdy si vítězství doslova na cílové čáře vybojovali dobřanští Švorc s Drašnarem. Jednou byli nejlepší i letošní nováčci MČR dalečínští Dvořák s Buřvalem, když dokonce vyhráli svoji poslední jízdu. Naopak do B-finále museli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří byli v předchozím závodě na stupních vítězů. Postup si tak museli vybojovat vítězstvím v B-finále. S nimi postoupili i letohradští Kylar s Majvaldem.

Ve finále „A“ dokazovali bratři Šrolerové, že chtějí obhájit mistrovský titul. Na rudnické trati vyhráli co se dalo. Po vítězné kvalifikaci vyhráli i hlavní finále, když na čele jeli po celých 11 kol. Získali své jubilejní 20. vítězství v MČR. Po vyrovnané jízdě získali stříbrný věnec další klášterečtí jezdci Fogl se Sabotou. Na stupně vítězů to dotáhli i Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kterým nevadila ani namáhavá účast v „B“ finále. Nedařilo se favorizovaným jezdcům Mohauptovi s Hotovým, kteří dojeli až na 8. místě.

Pořadí 2. závodu MČR v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2018“

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 10:43,40
  2. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Yamaha 450 4T, 10:47,18
  3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 10:48,75
  4. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 10:52,23
  5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:02,71
  6. Josef Švorc – Josef Drašnar, Automoto Klub v AČR Dobřany, KTM 300 2T, 11:21,49

Vítězní klášterečtí bratři se ziskem 36 bodů dostali do čela seriálu MČR. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (30 bodů) a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem (30 bodů). Pokud se podaří uspořádat další závod, bude boj o mistrovský titul ještě zajímavý. Pokud ne, mohou v Klášterci slavit obhajobu mistrovského titulu.

Zdroj: Josef Vašíček – novamotocross.com, foto: Milan Spurný