Ondrej Ježek se loučí s diváky Masarykova okruhu (foto: MPA – Mara Pauliček)

Ondrej Ježek se loučí s diváky Masarykova okruhu (foto: MPA – Mara Pauliček)

Moto / Motorsport

MS superbiků: Ježek děkuje divákům za podporu

Brno, 10. 6. 2018 – V neděli v Brně na Masarykově okruhu vyvrcholila 7. série šampionátu superbiků. Na Ondřeje Ježka, Brňáka, který je aktuálně jediným Čechem, kterému se podařilo do nejvyšší soutěže sériově vyráběných motocyklů propracovat, čekal warm up a 2. závod. Během dopolední jízdy zvládl náš jezdec zajet svůj nejrychlejší čas víkendu. V následujícím 2. závodě dojel na 18. místě.

Masarykův okruh nabídl během dopoledního warm upu závodníkům dobré jízdní podmínky. Našemu Ondrovi Ježkovi se během první měřené zahřívací jízdy podařilo zajet svůj nejrychlejší čas víkendu 2:01,074 a dostat se tak na 16. místo. „Dopoledne se jelo dobře, z jízdy jsem měl daleko lepší pocit než v sobotu. Asfalt ještě nebyl tak rozpálený a mohl jsem se do toho pořádně opřít, takže se povedlo zajet i slušný čas. Po warm upu jsem byl celkem spokojený a těšil se na 2. závod,“ popisuje vývoj závodního dne Ondřej Ježek.

V nedělním závodu nakonec náš závodník dojel na 18. místě. „Během 2. závodu už byl povrch pěkně rozpálený a dost to klouzalo, takže se mi jelo podstatně hůř než dopoledne. Mrzí mě, že jsem se nedokázal držet kluků jedoucích přede mnou. V takových podmínkách měli navrch jezdci s výkonnějšími stroji, mezi něž se letos bohužel neřadím,“ popisuje pocity ze závodu Ježek. Zároveň Ondřej děkuje za povzbudivé ohlasy divákům. „Velké díky všem, kteří za námi do Brna na okruh přišli a vytvořili tak parádní atmosféru, hlavně v paddocku a na céčku. Takové diváky jinde na světě nenajdu. Cením si podpory a povzbudivých zpráv od fanoušků, se kterými jsem se v Brně potkal. Pomáhají mi udržet chuť dál makat a držet si pozitivní mysl do dalších jízd. I když se mi v Brně nakonec body získat nepodařilo, není všem dnům konec a budeme bojovat dál,“ vzkazuje Ondra Ježek.

#37 Ondřej Ježek (CZE), Yamaha YZF R1, Guandalini Racing (foto: Milan Spurný)

Příště si to závodníci na superbicích rozdají 22.–24. června v Kalifornii na okruhu Laguna Seca. Ondřej Ježek se do USA vypraví už v sobotu, aby se před další sérií závodů aklimatizoval. „Teď si dám pár dní odpočinek a v sobotu už odlétám do Ameriky. Plánuji, že si v rámci přípravných tréninků projedu Grand Canyon a chystám se zajet také do Las Vegas,“ říká Ježek.

Výsledky druhého závodu WorldSBK v Brně

1. A. LOWES, GBR, Yamaha YZF R1, čas: 36’23,516
2. M. VAN DER MARK, NED, Yamaha YZF R1, +2,167
3. C. DAVIES, GBR, Ducati Panigale R, +7,649
4. E. LAVERTY, IRL, Aprilia RSV4 RF, +9,422
5. L. SAVADORI, ITA, Aprilia RSV4 RF, +9,716

18. O. JEŽEK, CZE, Yamaha YZF R1, +44,976

Průběžné pořadí po 14. z 26 jízd:

1. J. REA 270 bodů
2. C. DAVIES 205 b.
3. M. VAN DER MARK 196 b.
4. T. SYKES 179 b.
5. M. MELANDRI 157 b.

24. O. JEŽEK 2 b.


Text: Nikola Kužílková, zdroj: TZ ondrejjezek.com, foto: MPA – Mara Pauliček, Milan Spurný 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.