#1 Adam Kout (CZ) se bude v Assenu snažit obhájit titul loňského mistra Evropy superkartů (foto Vráťa Ondráček)

Karting / Motorsport

O víkendu proběhne v Assenu CIK-FIA Mistrovství Evropy superkartů

Assen (NL) – V nizozemském Assenu se v rámci závodního víkendu GAMMA Racing Day 2016 jede třetí a závěrečný závod CIK-FIA Mistrovství Evropy superkartů. Do „chrámu rychlosti“ v Assenu přijel také český tovární tým MS Kart racing se svým jezdcem Adamem Koutem, aby se zde na této trati pokusili obhájit loňský evropský titul.

Všech 33 přihlášených jezdců dnes absolvovalo ranní volný trénink a odpoledne se již jel první kvalifikační trénink.

V ranním volném tréninku zajel český jezdec Adam Kout třetí čas, když skončil za dvěma svými největšími soupeři Němcem Peterem Elkmannem a Francouzem Emmanuelem Vinualesem, a to s minimálním odstupem. Po skončení volného tréninku byla zjištěna na italském motoru DEA, s kterým Adam Kout startuje, menší technická závada, která byla příčinou menšího úbytku výkonu během tréninku. Dostatek času do první kvalifikace umožnil provést opravu motoru tak, aby motor superkartu mohl podat následně plný výkon.

První kvalifikace již probíhala bez jakýchkoliv problémů a přesně dle pokynů vedoucího týmu Milana Šimáka. V první fázi se Adam Kout rozjel do patřičného tempa a prohřál motor. Do druhé poloviny kvalifikace mechanici nasadili nové pneumatiky a Adam začal zajíždět výborné a stabilní časy. V závěru se podařilo zajet dvě nejrychlejší kola z celého startovního pole, které již potom nikdo další nedokázal překonat. Adam Kout tak na MS Kartu vyhrál první kvalifikaci s náskokem 0,185 s na druhého Petera Elkmanna (MS Kart / VM) a na třetího Emmanuela Vinualese získal náskok již 1,025 s.

Druhý kvalifikační trénink se uskuteční v sobotu 6.8.2016 ráno v 9:20 a ještě týž den odpoledne ve 14:25 se pojede 1. závod evropského šampionátu.

Český jezdec Adam Kout potřebuje k obhajobě evropského titulu vyhrát v Assenu alespoň jednu závodní jízdu.

Text a foto: Vratislav Ondráček