MČR ORION - SHIVA KTM Cup 2015, Orlicý pohár 2015, motoskijöring, Horní Město

MČR ORION - SHIVA KTM Cup 2015, Orlicý pohár 2015, motoskijöring, Horní Město

Moto / Motorsport

První závod MČR v motoskijöringu – Chotčiny

Úvodní závod seriálu Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ se podařilo uskutečnit na trati v Chotčinách členům Motosportu Chýnov v AČR ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči. V elitní kategorii MČR se více jak tisícovce spokojených diváků představilo celkem 16 dvojic.

I když byla obleva, podařilo se odjet regulérní závody. Jezdci a hlavně pak jejich lyžaři si ale užili své. Jízdu od jízdy se povrch trati měnil. Původní trať na bílém ujetém sněhu se postupně měnila na trať s povrchem ze sněhu i hlíny. Ale jezdci motoskijöringu jsou na takové trati zvyklí a musí se těžké trati přizpůsobit.

Kvalifikací prošli suverénně mistři ČR z roku 2013 Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ani v jedné ze svých 3 jízd nepoznali hořkost porážky a vyhráli tak kvalifikaci a získali zároveň ještě 3 bonusové body do tabulky seriálu. Na 2. pozici byli bratři Šrolerové – nejúspěšnější jezdci celé motoskijöringové historie. Do roku 2015 nasbírali celkem 1 313 mistrovských bodů!! Pro letošní rok změnili značku motocyklu – na trati se objevili s dvoutaktní Betou 300. Loňští mistři Mohaupt s Hotovým se v kvalifikaci neustále zlepšovali (postupně 3., 2. a nakonec 1. místo). Na start finále tak nastupovali z 3. pozice.

Vzhledem k počtu jezdců se jelo i finále „B“. Poslední 2 postupová místa si poctivě vybojovali Roušavý s Marešem a nakonec i legendární Jan Zářecký, který jako jediný jezdec nevynechal žádný mistrovský závod. Chotčiny tak byli jeho 108. závodem v MČR!

Hned po startu finále „A“ se na čele usadili Josef Mňuk s Filipem Langerem. A i když se další jezdci snažili, na skvěle jedoucí jezdce Mňuk Racing Teamu neměli. Josef Mňuk s Filipem Langerem v Chotčinách vyhráli všechny své jízdy. Navázali tak na své vítězství na místní trati z roku 2013. Za nimi se dlouho drželi loňští mistři Mohaupt s Hotovým, po 2 kolech ale měli lehký pád a dostali se před ně bratři Šrolerové. Určitě překvapením bylo celkové 5. místo Vetešníka s Procházkou, kteří letos do MČR přešli z Orlického poháru 2015. Závod byl vypsán i pro třídu MX2, ale pro nedostatečný počet jezdců nebyl do MČR započítán. Pořadatel ale stejně odměnil nejlepší jezdce MX2, kterými byli domácí Matouš Matějů s Pavlem Černým.

PořadíJezdec a lyžařTýmMotocyklČas
1.Josef Mňuk – Filip LangerMňuk Racing Team z.s.Yamaha 450 4T8:56,66
2.Patrik Šroler – Miroslav ŠrolerSMK Klášterec nad OrlicíBeta 300 2T9:06,58
3.Lukáš Mohaupt – Václav HotovýOrion Racing TeamHonda 450 4T9:13,24
4.Michal Roušavý – Lukáš MarešOrion Racing TeamHonda 450 4T9:24,25
5.Zdeněk Vetešník – Jaroslav ProcházkaSMS PardubiceHonda 250 2T9:27,89
6.Josef Švorc – Patrik KřížSMS PardubiceKTM 450 4T10:15,64

 

V Chotčinách se jel ještě volný závod v motoskijöringu pro začínající a nelicenční jezdce. Do závodu nastoupilo 26 dvojic. Už od kvalifikačních jízd závod ovládli Kavka se Sabotou na loňském Šrolerově stroji a loni vítězové Orlického poháru. Za nimi jedoucí Jerie s Rumlem se snažili, ale na vítězství nedosáhli.

PořadíJezdec a lyžařTýmMotocyklČas
1.Jiří Kavka – Pavel SabotaŽamberkHonda6:49,97
2.Martin Jerie – Roman RumlJilemniceKawasaki6:51,24
3.Jurij Povopič – Radek JirgesHnátniceKTM7:42,03

 

Podle kalendáře by se další závod měl jet příští sobotu v Letohradu. Ale předpověď počasí není pro motoskijöring příliš optimistická. O uspořádání závodu se rozhodne v polovině týdne a budeme o tom včas informovat.

 

Zdroj: TZ, foto: Milan Spurný

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.