#84 Jakub Kornfeil (CZE/KTM), PruestlGP (foto: Rony Lekl)

Moto / Motorsport

První závod sezony Moto3 vyhrál Martin, Kornfeil devátý bere 7 bodů

První závod letošní sezony šampionátu silničních motocykl ve třídě Moto3 vyhrál Španěl Jorge Martin, který velmi těsně o pouhých 0,023 sekundy porazil krajana Ceneta (Honda) a získal další vítězství pro značku Honda.

Své kvality z kvalifikace potvrdil také český jezdec Jakub Kornfeil, který se dokázal v prvním letošním podniku probojovat do top 10 a to hned na devátém místě, když na vítězného Martina ztratil 7,156 sekundy. Proti loňské „Kubajzově“ nepodařené sezoně, je to velmi optimistický počin, ale jde přeci jen o první závod, takže je potřeba počkat, zda Jakub dokáže na tento velmi slušný výsledek navázat i v dalším podnicích letošní sezony.

Výsledky závodu třídy Moto3, Velká cenu Kataru silničních motocyklů

1. Martín (Šp./Honda) 38:18,207, 2. Canet (Šp./Honda) -0,023, 3. Dala Porta (It./Honda) -6,746, 4. Antonelli (It./Honda) 6,791, 5. Rodrigo (Arg./KTM) -6,850, …9. Kornfeil (ČR/KTM) -7,156.

Text: Milan Spurný, foto: Rony Lekl