#95 Franz Wöss Racing, BECKHÄUSER Tom, D2-F3, CZE, F3 Dallara F308 Opel, Masaryk Racing Days Brno 2019 (foto: Milan Spurný)

Motorsport / Okruhy

Sandro Zeller vítězí předčasně v Drexler Cupu už po Brně

V rámci Masaryk Racing days se konal další závod Drexler Automotive F3 Cupu, promotovaný Franzem Wössem, a tak se na startu zóny střední Evropy D2 objevily vozy italské, německé či švýcarské.

Především italský pohár Topjet 2000 přivedl na start silnou konkurenci. Z českých jezdců uchovával velkou naději na bednové umístění především Tom Bëckhäuser s Dallarou od Franze Wösse.

Na celkové vítězství nejen v Brně, ale v celém seriálu Drexler Cup si dělal před Masaryk Racing Days velkou naději Švýcar Sandro Zeller s Dallarou 312 Mercedes, kterému se nakonec přečasně před posledním závodem v Maďarsku povedlo celkově zvítězit v Drexler Automotive F3 Cupu 2019. Ovšem neměl to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, neboť počasí nad Masarykovým okruhem nebylo v sobotu mnoho přívětivé. V sobotní deštivé mlze podruhé v sezóně dokázal zvítězit Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel na domácím automotodromu.

#44 Jo Zeller Racing, ZELLER Sandro, D2-F3, CHE, F3 Dallara F312 Mercedes, Masaryk Racing Days Brno 2019 (foto: Milan Spurný)

Start za safetycarem zvládl nejlépe, když mu na záda chvíli dýchal Paolo Brajnik, který však ve třetím kole trefil svodidla a Florian Münger zaparkoval svou Dallaru 306 VW mimo trať po souboji se Šafářem, ke slovu se opět v bílé mlze představil safetycar. Kurt Böhlen, tedy specialista na déšť se před nástupem bezpečnostního vozidla prozatím propracoval z šestého místa až na druhou pozici. Závod tak ovládl Beckhäuser, před Böhlenem a Sandro Zellerem, čtvrtý pak skončil Švýcar Bottiroli a za ním další švýcarský závodník Marcel Tobler. Drexler Formel Renault 2,0 vyhrál Nico Gruber, před Heflerem a Dr. Norbertem Groerem.

Před polednem v neděli začala trať vysychat a začátek závodu patřil opět Beckhäuserovi, který ovšem Sandro Zellera vlivem horších pneumatik musel pustit před sebe a ten tak získal zasloužený titul Drexler Formula F3 Cupu, třetí skončil další Švýcar Marcel Tobler s Dallarou 306 Mercedes. Pořadí Formel Renault Cupu bylo totožné s první jízdou. Ve Formula F3 Trophy zvítězil v sobotu Manfred Lang s Dallarou 305 Opel Spiess, před Ursem Rüttimannem a Dr. Ralphem Pützem z Německa. Druhý den zvítězil Urs Rüttimann, před Manfredem Langem a Florianem Müngerem. F4 pak vyhrál Stefan Fürthbauer, před slovenským jezdcem ProCar motorsportu Patrickem Schoberem. Ravenol cup pak opanoval Dr. Ralph Pütz.