#23 Antonio Albacete (ESP), Truck Sport Lutz Bernau (DEU), MAN, FIA ETRC 2018 Slovakiaring (foto: foto: BUGGYRA Racing Media)

Motorsport / Truck

Sobotní závody tahačů na Slovakiaringu vyhráli Albacete a Brereton

Slovakiaring 1. závod – Albacete vybojoval prvenství před Hahnem, Lacko bronzový

Antonio Albacete získal v prvním sobotním závodě své druhé letošní vítězství v evropském šampionátu tahačů FIA ETRC, které se o víkendu koná na Slovakiaringu. Albacete dokázal na svém MANu v první fázi závodu odolat tlaku Němce Jochena Hahna, který řídí tahač značky Iveco a cílem po osmi kolech projel s náskokem 1,087 sekundy.

Vítěz kvalifikace Adam Lacko (Buggyra Racing), kterému se nepovedl start, dokázal nakonec vybojovat bronzovou pozici na pódiu, když udržel za sebou Norberta Kisse (Mercedes Benz) o pouhých 0,837 sekundy.

První závod: 1. Albacete (ESP/MAN) 22:14,948, 2. Hahn (DE/Iveco) -1,087, 3. Lacko (CZE/Buggyra) -3,164, 4. Kiss (HUN/Mercedes) -4,001, 5. Lenz (DE/MAN) -5,501…

Slovakiaring 2. závod – Brereton získává druhé vítězství kariéry v ETRC

Britský závodník Shane Brereton (MAN) vybojoval druhé vítězství své kariéru ve FIA European Truck Racing Championship ve druhém závodě na Slovakiaringu, který měl na startu otočené startovní pořadí dle prvního sobotního klání.

Po prvním závodě osmý Brereton se do druhého závodu ocitl na pole position a stoprocentně to dokázal využít, odolal všem tlakům soupeřů ze zadních pozic a nakonec zvítězil.

Jochen Hahn, který startoval až ze sedmé pozice, vydělal na kolizích v prvním kole závodu mezi Lackem a Kursimem a při svých jezdeckých zkušenostech a bojovnosti postupoval polem kupředu a vybojoval druhé místo, když zaostal o pouhých 0,427 sekundy.

Reinert na MANu jeho tým Reinert Racing nakonec doplnil Breretona a Hahna na třetí pozici na pódiu, když udržel až do cíle svou startovní pozici druhé jízdy.

Norbert Kiss na Mercedesu přinesl jeho týmu Tankpool 24 Racing body za čtvrté místo a zopakoval tak svůj výsledek z první závodní jízdy.

Vítěz prvního závodu Antonio Albacete měl poněkud jednotvárný závod a dokončil závod na šesté pozici, když startoval z pozice osmé.

Obhájce titulu Adam Lacko na Buggyře byl nakonec po kolizi v první kole rád za osmé místo.

Druhý závod: 1. Brereton (GBR/MAN) 22:20,925, 2. Hahn (DE/Iveco) -0,427, 3. Reinert (DE/MAN) -2,374, 4. Kiss (HUN/Mercedes) -2,982, 5. Lenz (DE/MAN) -3,269, … 8. Lacko (CZE/Buggyra) -12,506.

Autor: Milan Spurný, foto: BUGGYRA Racing Media