#37 Ondrej Ježek, CZE, Yamaha YZF R1, Guandalini Racing, Assen(foto: Mara Pauliček)

#37 Ondrej Ježek, CZE, Yamaha YZF R1, Guandalini Racing, Assen(foto: Mara Pauliček)

Moto / Motorsport

Superbiky míří do Imoly, Ježek otestuje nový motor

Imola, 10. 5. 2018 – Ondřej Ježek, jediný český jezdec v prestižním seriálu mistrovství světa superbiků, už se připravuje na závodním okruhu v Imole, kde bude o víkendu bojovat o další cenné body v celkovém hodnocení. Pomoci by mělo několik vylepšení jeho závodního stroje, včetně nového motoru. Aktuálně je Ondřej po 8. z 26 jízd na 21. místě a věří, že technické trampoty, se kterými se potýkal v úvodu série, už mechanici jeho týmu Guandalini Racing zkrotili a v Imole si konečně pořádně zazávodí.

Imola, oblíbená trať

„Do Imoly se těším, zdejší okruh je můj oblíbený, v roce 2014 jsem tu vyhrál světový pohár Superstock 1000. A dodnes tu držím traťový rekord,“ říká o italském okruhu Ondřej Ježek. Do Itálie Ondra vyrazil karavanem už ve středu, s kamarádem a asistentem v jedné osobě, Kubou Müllerem. Hned po příjezdu se pustili do příprav na závod, který od pátku do neděle proběhne na kruhu dlouhém 4936 m a čítajícím 22 zatáček.

Italská jízda s novým motorem

Od začátku sezóny Ondra bojoval nejen se soupeři, ale také s technickými bobříky, o které se postaral jeho motocykl Yamaha, na něj přesedlal z Kawasaki po změně týmu. Vyladit novou motorku není jednoduché, pokud na přípravu a testování není optimální časová rezerva, jedná se o docela napínavé dobrodružství. Týmoví mechanici už však provedli množství úprav a Ondřej se těší, že v Imole se konečně bude moci soustředit na jízdu a ladit detaily. „Věřím, že v Imole už bude motorka fungovat, jak má. Příprava závodního stroje je v našem případě hodně složitá záležitost. Elektronika musí být přesně kalibrovaná na daný motor, což se nám na prvních závodech v Austrálii a Thajsku nepodařilo stihnout, proto docházelo k mnoha nepříjemným situacím,“ popisuje Ondřej Ježek. Navíc, před závodem v Imole se tým rozhodl vyměnit také motor, protože Ondřej nebyl spokojen s výkonem a problémy byly i s jeho spolehlivostí. „Několik motorů nám nefungovalo optimálně. Naposled v Assenu, kde jsem i přes komplikace dojel na 15. místě. Proto jsme změnili dodavatele, přešli k jinému „tunérovi“ a v Imole už budu startovat s novým motorem, který bude navíc o 10 koní výkonnější,“ vysvětluje Ondřej Ježek.

Právě výměna motoru byla důvodem, proč Ondra spolu s ostatními jezdci soutěže superbiků před pár dny netestoval v Brně, odkud pochází, a kde se šampionát superbiků představí od 8. do 10. června.

Ondřej má natrénováno

Před závodem v Imole si Ondřej naordinoval poctivý trénink. „Minulý týden jsem trénoval na enduro motorce, o víkendu proběhl krátký relax a následoval cyklotrénink. Myslím, že po fyzické stránce jsem dobře připraven. V pohodě jsem i psychicky, po předchozích závodech, kdy jsme řešili hlavně techniku, jsem už poměrně otrlý. Do Imoly se opravdu těším a věřím, že nás čeká zajímavý závod,“ uzavírá Ondra Ježek.

Časový harmonogram Imola 11.–13. 5.

Pátek
9:45–10:25 – 1. volný trénink
12:30–13:10 – 2. volný trénink
16:05–16:45 – 3. volný trénink

Sobota
8:45–9:05 – 4. volný trénink
10:30–10:45 – Superpole 1
10:55–11:10 – Superpole 2 – záznam Suprpole ve 12:30 na Eurosport 2
13:00 – závod 1 – živě ve 13:00 na Eurosport 2

Neděle
9:35–9:50 – Warm Up
13:00 – závod 2 – záznam ve 14:30 h na Eurosport 2


Zdroj: TZ ondrejjezek.com, foto: Mara Pauliček

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.