Premiérový francouzský podnik TitanRX Europe je za námi.

Premiérový francouzský podnik TitanRX Europe je za námi.

Motorsport / Rallye

TitanRX – Heikkinen a Hansen berou první vítězství

Fin Toomas Heikkinen a Švéd Timmy Hansen se v úvodním závodním víkendu rallykrosové série TitansRX Europe propracovali na stupně nejvyšší.

Zbrusu nový rallykrosový seriál TitansRX Europe o víkendu v Essay ve Francii svým prvním závodním víkendem. Své kvality potvrdili zkušení rallykrosoví jezdci Heikkinen a Timmy Hansen, kteří zvítězili ve dvou závodech víkendového klání.

V sobotu vedl Heikkinen, šampion GRC 2013, finálovou jízdu od prvního kola po startu až do cíle a pod šachovnicovým praporem nechal za sebou Kevina Hansena. Druhý Švéd zdolal v těžkém souboji v tropických podmínkách domácího hrdinu Jerome Grosset-Janina.

„Je to úžasné. Začal jsem tento projekt spolu s Maxem Pucherem na počátku roku 2018. Udělali jsme pár pěkných závodů v mistrovství světa, ale plné zaměření bylo na TitanRX a tak první vítězství je pro mě úžasné,“ řekl finský pilot Heikkinen. „Všechno fungovalo, auto bylo brilantní, neměli jsme žádné problémy. Byl to pro mě velmi dobrý den.“

„Byl to opravdu zábavný víkend. Zprvu jsem nezvládl auto, takže trvalo nějakou dobu, než jsem pochopil, jak vůz reaguje na mé podněty. Rychle jsem se přizpůsobil a včas jsem se mohl zapojit do opravdových soubojů na trati. Dokončit víkend se dvěmi pódiovými umístěními a velmi dobrými body je skvělé! Myslím si, že jsem předvedl o víkendu kvalitní rallykros. Teď je potřeba pokračovat v další práci a jít výkony ještě kupředu,“ usmál se Kevin Hansen.

Domácí pilot, Francouz Grosset-Janin, byl také spokojený a řekl: „Byl to super závodní zážitek. Přišel jsem po těžkém období a bylo to fantastické. Trať byla skvělá, auto bylo super a fanoušci byli prostě úžasní. Na konec jsem třetí, v tak nabitém startovním poli s dvěma jezdci z mistrovství světa, je pro mě úžasné.“

Severské trio – bratři Hansenové a Heikkinen

Nedělní klání na trati se odehrálo v poněkud chladnějších podmínkách a ve druhém víkendovém závodě dominoval současný lídr rallykrosového mistrovství světa Švéd Timmy Hansen. Jeho mladší bratr Kevin, který začínal ze zadní řady, se blýskl famózním výkonem a překvapivě se prodral na druhé místo.

„Jsem s tímto víkendem nadšený a šťastný! Jednalo se o vůbec první závod TitansRX a na trati jsme měli spoustu dobrých bojů. Navíc to bylo složité na předjíždění, protože sestava jezdců, která zde byla, je kombinací nejlepších světových pilotů různých závodů – rally a rallykrosů. Zakončit víkend vítězstvím je prostě úžasné. Už nyní se těším na Lydden Hill,“ řekl Timmy Hansen.

Sobotní finále TitanRX

 1. Toomas Heikkinen (FIN)
 2. Kevin Hansen (SWE)
 3. Jerome Grosset-Janin (FRA)
 4. Hayden Paddon (NZL)
 5. Andreas Steffen (GER)
 6. J. C’Rock (GER) DNF

Nedělní finále TitanRX

 1. Timmy Hansen (SWE)
 2. Kevin Hansen (SWE)
 3. Toomas Heikkinen (FIN)
 4. Jerome Grosset-Janin (FRA)
 5. Lukáš Kornel (HUN)
 6. Craig Breen (IRL)*

* Breen skončil na P4, ale dostal časovou penalizaci za přestupek na trati.


Text: Milan Spurný, zdroj: HM Sports, foto: MJP Promotions

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..