#84 Jakub Kornfeil (CZE/Peugeot), Saxoprint MC Peugeot, GP Austrálie

#84 Jakub Kornfeil (CZE/Peugeot), Saxoprint MC Peugeot, GP Austrálie

Moto / Motorsport

V Austrálii bodoval Kornfeil i Abraham, Španěl Mir je šampionem Moto3

Austrálie – Španěl Joan Mir je novým mistrem světa ve třídě Moto3 letošního šampionátu silničních motocyklů. Titul si pojistil vítězstvím v GP Austrálie, přičemž do konce šampionátu zbývají dva závody.

Na okruhu na Phillip Islandu si dnes dojeli pro body také oba čeští jezdci. Jakub Kornfeil obsadil dvanácté místo ve třídě Moto3 a v královské třídě MotoGP dojel Karel Abraham čtrnáctý.

Jakub Kornfeil startoval ze sedmé řady, po pádech se čelo rozdělilo na dvě skupinky a Kornfeil bojoval o devátou příčku. Po silné přeháňce byl závod přerušen a výsledky se braly z patnáctého, posledního dokončeného kola.

Jakub po závodě uvedl: „S dneškem jsem určitě moc spokojený. Vlastně s celým víkendem. Krůček po krůčku jsme se zlepšovali, vychytávali motorku a to se nakonec vyplatilo v závodě. Takto nějak bych si představoval, že by to mohlo být každý víkend, teď už tedy jen v těch zbývajících dvou. Bohužel jsem neměl úplně ideální start, ale brzy jsem se usadil ve skupině. Pak tam ale bylo několik pádů a utvořil se rozestup. Na Phillip Islandu je možné to sjet, to jsme mohli vidět ve všech třídách. Jenže v naší skupince se vepředu pořád předjížděli a nebyli jsme rychlí natolik, abychom to zvládli. Byť jsem se snažil to několikrát signalizovat, někteří jsou prostě neřízené střely. Chci moc poděkovat týmu za dobrou práci během celého víkendu. Je skvělé, že druhý závod v řadě jsme dosáhli na body.“

V MotoGP se přiblížil již svému čtvrtému titulu Španěl Marc Márquez, který si dojel pro své šesté letošní prvenství, tentokrát před veteránem Valentino Rossim. Jeho největší rival, další Ital Andrea Dovizioso na Ducati, se stejně jako v kvalifikaci trápil a v cíli byl nakonec až třináctý. Náskok Španěla narostl již na 33 bodů.

Karel Abraham dojel v Austrálii na 14. místě a přerušil tak sérii 3 závodů, v kterých nedokázal bodovat. V pořadí MS silničních motocyklů je devatenáctý, Jakub Kornfeil zůstává průběžně jednadvacátý.

Výsledky GP Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 24:51,490, 2. Loi (Bel./Honda) -0,351, 3. Martín (Šp./Honda) -0,359, 4. Rodrigo (Arg./KTM) -0,388, 5. Bastianini -0,408, …12. Kornfeil (ČR/Peugeot) -4,085.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:25,920, 2. Binder (JAR/KTM) -2,974, 3. Morbidelli (It./Kalex) -3,846, 4. Raffin (Švýc./Kalex) -7,348, 5. Vierge (Šp./Tech3) -7,403.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:49,772, 2. Rossi (It./Yamaha) -1,799, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -1,826, 4. Zarco (Fr./Yamaha) -1,842, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -3,845, …14. Abraham (ČR/Ducati) -26,110.


Text: Milan Spurný, zdroj: motogp.com, TZ Jakub Kornfeil, foto: Jakub Kornfeil – flickr.com

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.