#12 Filip Salač, Honda, VNE Snipers

#12 Filip Salač, Honda, VNE Snipers

Moto / Motorsport

V Jerezu restartuje motocyklový šampionát, poprvé i s MotoGP

O víkendu se Velká cena Španělska postará o restart letošního šampionátu silničních motocyklů a to včetně královské třídy MotoGP, která tak pojede svůj první podnik.

Kvůli pandemii koronaviru se kolotoč mistrovství světa motocyklů zastavil hned po prvním závodě na začátku března v Kataru, do kterého navíc nezasáhli jezdci MotoGP.

Proto se také ve středu v Jerezu uskutečnily oficiální testy. Nejlepší formu naznačil Španěl Maverick Viñales, společně s Francouzem Fabiem Quartararem a krajanem Marcem Márquezem se jako jediní dokázali „vtěsnat“ pod časovou hranici 1:38 minuty. Sedmadvacetiletý Španěl Márquez, jenž kraluje MS třídy MotoGP v šesti z posledních sedmi let, je stejně jako v předešlých sezonách hlavním favoritem na titul. Jeho cílem je získat v nejvyšší třídě sedmý titul a vyrovnat tak Itala Valentina Rossiho. Lépe je na tom již jen legendární ikona – Ital Giacomo Agostini. Ten se stal v dřívěších „pětistovkách“ šampionem osmkrát.

Filip Salač, který těsně před restartem sezony podepsal novou smlouvu s italskou stájí VNE Snipers, vstoupil v Kataru do šampionátu osmým místem při triumfu Španěla Alberta Arenase. Nyní Salače čeká další start v šampionátu v nejslabší třídě Moto3, přičemž ve středečních testech zajel lušný pátý čas.

Na závodní trati v Jerezu se představí i navrátilec na okruhy Jakub Kornfeil, jenž sice v lednu oznámil konec kariéry, ale nyní se zapojí do šampionátu elektrických motocyklů MotoE. V týmu WithU Motorsport nahradil Brita Bradleyho Smithe, který přestoupil do královské kubatury MotoGP. Kalendář Světového poháru MotoE obsahuje sedm závodů, když dva se jedou v Jerezu, tři v Misanu a dva v Le Mans.


Text: Milan Spurný, zdroj: motogp.com a ČTK, foto: Filip Salač – twitter.com

Štítky: / /

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..