#1 Jonathan Rea (GBR), Kawasaki ZX-10R, Kawasaki Racing Team WorldSBK

#1 Jonathan Rea (GBR), Kawasaki ZX-10R, Kawasaki Racing Team WorldSBK

Moto / Motorsport

WSBK: Na okruhu v Buriramu kraloval Rea, Ježek osmnáctý

Kdo bude v Thajsku silný naznačila již kvalifikace a první závod to jen potvrdil. Suverénním způsobem opanoval první jízdu Jonathan Rea před Daviesem a Sykesem.

První závod mistrovství světa superbiků na okruhu v Buriramu byl vypsaný na 20 okruhů a v horkém počasí na okruhu kraloval loňský šampion Jonathan Rea (Kawasaki). Nikomu nedal šanci a celý závod bez problémů vedl až do cíle. Zvítězil s náskokem 6,279 sekundy před krajanem Chaz Daviesem (Ducati) a týmovým kolegou Tomem Sykesem, přičemž od polovinu závodu si v podstatě již kontroloval své vedení. Stupně vítězů tak opanovali Britové, kteří opět potvrdili, že šampionátu WorldSBK tak nějak kralují.

Velký souboj svedl také Američan Nicky Hayden (Honda) a Brit Leon Camier (MV Agusta) o osmou cílovou pozici v prvním závodě. Po problémech s motorem Camier nemohl odjet ani jedno kolo v první kvalifikaci, ale po dlouhém boji nakonec v závodě dokázal zdolat Haydena. Tak pro sebe „urval“ osmé místo, které mu zaručuje start do druhé závodní jízdy z druhé řady. Takže osmé místo pro značku MV Agusta a jeho pilota bylo vlastně takové malé vítězství.

O spokojenosti nemůže určitě mluvit český zástupce v šampionátu superbiků Ondřej Ježek, který byl v kvalifikaci osmnáctý a bohužel také v závodě to dopadlo stejně, když dva jezdci nedojeli. Po závodě to Ondra okomentoval: „Po kvalifikaci jsem byl velmi spokojený, a jen vinou smůly jsem neskončil v posledním kole kvalifikace na 16. pozici před Bradla a Russa. Start do závodu mohl být lepší. Měl jsem tam několik wheelie. Nicméně pohyboval jsem se ve skupině, která bojovala o body. Asi ve čtvrtém kole jsem udělal chybu a přebrzdil druhou zatáčku. Rázem jsem byl poslední a musel dotahovat. To se mi povedlo v případě mého týmového kolegy Badoviniho. V momentě kdy jsem jej dojel, tak Ayrton upadl v poslední zatáčce. Vypadalo to, že bych mohl dojet i Russa, to se mi v polovině závodu také podařilo, ale závěr patřil bohužel jemu. Zejména ve výjezdech jel s větší lehkostí. Závod byl totální peklo, na víkend v Buriramu se oteplilo téměř ke 40°C. Od výfuku mám spálenou i nohu. Zítra má být stejné horko, ale budu se snažit se konečně přiblížit bodům.“

Výsledky 1. závodu – World SBK, Buriram, Thajsko

 


Zdroj: ondrejjezek.com, worldsbk.com, foto: worldsbk.com

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

87 − = 85