#37 Ondřej Ježek, Kawasaki ZX-10R, Grillini Racing Team, foto: Rob Gray

Moto / Motorsport

WSBK Thajsko: Druhý závod restartován, Rea si vyjel double, Ježek na bodech třináctý

Druhý závod WorldSBK byl přerušen červenou vlajkou pro poškození motoru Aprilia Lorenzo Savadoriho. Po restartu si pro vítězné-double dojel Jonathan Rea.

Startovní rošt pro druhý závod šampionátu superbiků se dle nových pravidel „pootočil“ dle výsledků jízdy první, takže vítěz Jonathan Rea (Kawwasaki) šel na devátou startovní pozici, Chaz Davies (Ducati) na P8 a Tom Sykes (Kawasaki) na P7. Jezdci z cílových pozic P4–5–6 se posunuli do první řady, jezdci z pozic P7–8–9 startovali z druhé řady. Z pole position tak do druhé jízdy odstartoval Ital Marco Melandri na Ducati.

Po startu šel do čela Ital Melandri a brzy mu na záda dýchali Britové Rea a Davies, kterým se velmi povedl start ze třetí řady. Ve třetím kole byl dlouhý na brzdy Davies a tak se svou Ducati skončil na zemi, ale dokázal nasednout a pokračovat v závodě, bohužel se propadl na poslední místo.

V šestém kole již dominoval Rea o jednu sekundu před Melandrim, když byl závod červenou vlajkou přerušen pro únik oleje z motocyklu Aprilia Lorenzo Savadoriho. Chaz Davies díky přerušení „vydělal“, neboť po restartu měl lepší šance dohánět svou ztrátu po pádu.

Po restartu dostali jezdci šanci bojovat v následujících 16 kolech závodu. Jonathan Rea opět nezaváhal, ujal se vedení a udržel ho až do cíle. Melandri držel po celý závod prapor Duchati na druhé pozici, ale neudržel ho. V poslední zatáčce ho předjel Tom Sykes a vyjel si pro sebe stříbrné umístění. Na Melandriho tak zůstala třetí pozice a proti prvnímu závodu byl na pódiu také někdo jiný jak Brit.

Ondra Ježek, jediný český jezdec v šampionátu superbiků, dokázal konečně dojet na své Kawasaki pro body a získal 3 body za 13. místo. Takže po včerejšku bude Ježek určitě spokojený.