Start Drexler Automotive F3 Cupu RedBullring 2019 by R. Schindler

Motorsport / Okruhy

Zeller a Beckhäuser vítězi v Drexler Cupu

V rámci FIA CEZ zóny na Redbullringu se jel také závod Drexler Automotive Cupu, který v kooperaci se zónou a italskou TOPJET 2000 Trophy přivedl na start velmi početné pole formulí F3, F Renault, ale i další. Celkem se pod Spielbergem představilo 37 pilotů. Sandro Zeller ze Švýcarska a Čech Tom Beckhäuser vyhráli klasifikaci F3 Drexler Cupu. Zeller předvedl pěkný start se svou Dallarou 312 Mercedes, před Langem, Helferem a Beckhäuserem. Pak přišla kvůli nehodě fáze safetycaru. Po restartu se do sebe pustili Zeller a ve FIA CEZ startující Ital Paolo Brajnik, který má tak vyšší výkon vozu v jeho Dallara 318 VW. Brajnik zónu vyhrává, ale klasifikaci Drexler cupu vyhrál Sandro Zeller. Třetí skončil v prvním klání Ital Deleda s Dallarou 312 VW. V klasifikaci Drexler Cupu dojel ale druhý další Ital Borttiloti na Dallara 312 Mercedes a bronz si ze Spielbergu odvezl Švýcar Tobler s Dallara 308 Mercedes. Náš Tom Beckhäuser skončil bez bodu. Jeden bod do klasifikace si připsal i Maďar Atilla Penzes s Dallara 397 Opel Spiess. F3 Trophy vyhrál Švýcar Urs Rüttimann na Dallara 306 Mercedes. Ve formuli Renault 2,0 pak zvítězil Rakušan Nico Gruber.

Druhé klání vyhrál celkově opět Ital Paolo Brajnik s Dallara 318 Mercedes, ale on do Drexler Cupu neboduje, a tak se z celkového druhého místa a premiérového vítězství v Drexler Cupu radovala česká naděje Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel Spiess. V celkové klasifikaci mu teď patří šesté místo. Další místa na stupních vítězů obsadil Sandro Zeller ze Švýcarska a jeho krajan Marcel Tobler, těsně pod pódiem skončil Ital Cola s Dallara 312 Mercedes i další Švýcar Kurt Böhlen na Dallara 309 VW. Urs Rüttimann opět vyhrál F3 Trophy pro vozy z let 1992-2007, před Italem Iannacconem na Dallara 306 VW a Atillou Penzesem s Dallara 397 Opel Spiess. Formuli Renault 2,0 opanoval Nico Gruber, před Maďarem Heflerem a Švýcarem Thomasem Aggererem. Prozatímní leader Dr. Norber Groer z Rakouska dojel až čtvrtý, i přes to zůstal v čele klasifikace Drexler Formel Renault cupu.

Klasifikaci formulí F4 vyhrál dvakrát za snížené body Stefan Fürtbauer z Franz Woess Racing, dvakrát druhý skončil Marius Morosan z Rumunska z Renauer Motorsport. Celkově vede Freymuth s Fürthbauerem a třetí post drží Brit Andrew Baron s formel Vauxhall.